Craps Tips

drevoset.cz - jdeme na to od lesa

Massaranduba


Dotaz prodavači Dotaz na dostupnost zboží Jak nakupovat?
Poslat odkaz známému Obchodní podmínky Zpět

Popis:

BOTANICKÝ NÁZEV:
Manilkara bidentara

PŮVOD:Jižní Amerika

TECHNICKÁ DATA:
Hmotnost 1000-1200 kg na 1m3 ODOLNOST: Vysoká tvrdost, nízká stabilita, dlouhá životnost, bez nutnosti chemického ošetření

ZBARVENÍ:
Tmavě červená, červeno-hnědá, až nafialovělá s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými kusy palubek jsou přirozené a obvyklé. Dřevo na vzduchu rychle tmavne a časem mění barvu do šedo-stříbrné barvy. Doba zešednutí je závislá na způsobu ošetřování, lokalitě podnebí, vystavení jednotlivých kusů dešti a dalším povětrnostním vlivům.

VLASTNOSTI:
Vysoký stupeň objemových změn dřeva, vysoký stupeň kroutivosti, vysoká náchylnost k praskání, střední stupeň zakřivení, malé růstové defekty. Nutnost předvrtávání děr pro vruty. Možnost tvorby prasklin vlivem klimatu. Dřevo které je vystaveno venkovním klimatickým vlivům mění svůj objem, sesychá se, nebo narůstá dle změn klimatu. Ve dřevě které je vystaveno venkovním klimatickým vlivům se mohou vyskytovat trhliny, průhyb takzvané korýtkování, kroutivost a točitost, praskliny a trhliny zejména na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek.

OBSAH LÁTEK:
Přírodní barvivo se může po určitou dobu vyplavovat ze dřeva například vlivem deště ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohli být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. Pro montáž používejte pouze ocelové nerezové šrouby. Zamezte kontaktu dřeva s železnými předměty, které vytvářejí modro-černé skvrny, stejně tak jako látek a předmětů způsobující korozi.

VYPLAVOVÁNÍ BARVIVA:
Počáteční vyplavování barviva se projevuje u tété dřeviny ve velmi malé míře, nicméně zamezte případnému obarvení míst v okolí. Časem se u této dřeviny projeví změna barvy šedého odstínu vlivem UV slunečního záření. Tento jev se projevuje shodně u všech dřevin

zvětšit obrázek - Massaranduba


Zpět


( Celkem hlasů: 323 )

Parador

Fiberon

Philco

Kronotex

Rooms

Meister

dveře

SoloDoor

Hettich

Blum

Wireli

Franke

Pyramis

Bosch

Siemens

OSMO

Remmers

Ciranova

Den Braven

Soudal

Lunawood

Kooplasat

AC-T

Siro

Grena

Trachea